Arkivet kom til Preus museum i 2007, som gave fra enken etter Ragnar Mørk.
Innholdsbeskrivelse:
Siden Mørk var aktiv medlem av Oslo Kameraklubb, består arkivet av endel utstillingsbilder. Motiv ellers: landskap og portrett, noen iscenesettelser og objektfotografier. Dias og negativene er i hovedsak av apotekinteriør.
Arkivet består av vintage papirpositiver (monterte og umonterte), negativer på glass og plast, dias / projeksjonsbilder (8x8), noe teknisk utstyr samt noe dokumentasjonsmateriale. Mengde: ca 3 hyllemeter
Tilgjengelighet:
Ordning, katalogisering og plassering: Positivene er ordnet og omemballert. Negativene og diasene er oppbevart midlertidig i påvente av overføring til Norsk Folkemuseum. De fleste fotografiene står i The black room i 1. etasje av Det Hvite Hus. 17 fotografier er katalogisert og digitalisert.